Reklama
 • Poniedziałek, 23 grudnia 2013 (11:05)

  Te malownicze góry warto odwiedzić o każdej porze roku. Egzotyka tych gór przyciągała tu i ciekawskich i outsiderów. Bo Bieszczady dają wyjątkowe poczucie wolności. Nic też dziwnego, że w 1973 roku utworzono na ich terenie Bieszczadzki Park Narodowy. Po roku 1989 został on znacząco powiększony.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Środa, 18 grudnia 2013 (09:05)

  Jesienią Pireneje są szczególnie piękne. W wysokich partiach dzikie, a w dole usiane drzewami owocowymi i polami uprawnymi. Zapraszają na wędrówkę po nich...

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Środa, 4 grudnia 2013 (14:00)

  Historia ochrony krajobrazu Pie nin zaczęła się... od zamku w Czorsztynie. Prawie wiek te mu grono entuzjastów rozpoczęło starania o wykup okolicznych łąk, by utworzyć tu park narodowy. Problemem były pieniądze: Skarb Państwa był pusty a właściciele, wietrząc interes życia, znacznie podnieśli ceny.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Poniedziałek, 4 listopada 2013 (10:05)

  Sezon turystyczny w Tatrach nie kończy się z latem! Jesień w górach to okazja do odkrywania szlaków.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Środa, 9 października 2013 (15:07)

  Odkrywanie Karkonoszy po czeskiej stronie ma w sobie coś z pradawnej magii. Niezwykły koloryt i kształty skał, dzika przyroda, a zarazem świetnie utrzymane, wygodne trasy do wędrówek pieszych i rowerowych. to doskonałe miejsce na jesienne wyprawy. Monika Głuska-Bagan.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Poniedziałek, 10 czerwca 2013 (15:04)

  Znana jest wszystkim kibicom skoków narciarskich, bo to miasto Adama Małysza (35). Ale nie tylko dlatego warto tam się wybrać. Wisła zachwyca już samym położeniem. W jej centrum zobaczyć możemy dwa potoki, Białą i Czarną Wisełkę, które spływają tu ze stoków Baraniej Góry i dają początek najdłuższej polskiej rzece – Wiśle. Wiosną jest tu wyjątkowo pięknie. Góry Beskidu Śląskiego pokrywają się dywanem we wszystkich odcieniach zieleni, a turystyczne szlaki zapraszają na piesze wę

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Piątek, 19 kwietnia 2013 (10:07)

  Najpiękniej jest tutaj wiosną. Polanę Chochołowską pokrywa kobierzec z tysięcy krokusów.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Piątek, 19 kwietnia 2013 (10:05)

  Na wycieczkach górskich najważniejsze (prócz pięknych widoków) jest zapewnienie sobie bezpieczeństwa. Należy więc pamiętać o zabraniu kilku rzeczy, które mogą się przydać - przede wszystkim elektroniki, ponieważ podróż w góry bez możliwości kontaktu z kimkolwiek jeśli się zgubimy lub zdarzy się jakiś wypadek, to na raczej niemądre postępowanie. Jaki sprzęt jest zatem niezbędny i co należy ze sobą koniecznie wziąć?

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Piątek, 19 kwietnia 2013 (10:04)

  Dojazd jest łatwy. Z Zakopanego busem dojechać można do Siwej Polany. Od tego miejsca Dolina Chochołowska jest zamknięta dla ruchu pojazdów zmechanizowanych.

  Czytaj więcej Komentarzy:0