Reklama
  • Piątek, 19 kwietnia 2013 (10:04)

    Dolina Chochołowska: Jak dojechać?

Dojazd jest łatwy. Z Zakopanego busem dojechać można do Siwej Polany. Od tego miejsca Dolina Chochołowska jest zamknięta dla ruchu pojazdów zmechanizowanych.

Zdjęcie

/Mat. Redakcyjne
/Mat. Redakcyjne

Na Siwej Polanie znajduje się płatny parking. Jak dojść Cała trasa od parkingu na Siwej Polanie do schroniska na Polanie Chochołowskiej mierzy ok. 7,5 km i ma 250 m przewyższenia. Do Polany Huciska kursuje „kolej turystyczna” (traktor-ciuchcia z 2 wagonikami). Dla rowe rzystów.

Na całej trasie dozwolona jest jazda rowerem i bryczką. Rower można wypożyczyć na Siwej Polanie, na Huciskach i Tyrałówce (obok leśniczówki). Pieszo do Polany dotrzemy w 2 godziny.

Reklama

Noclegi

Warto sprawdzić ofertę schroniska na Polanie Chochołowskiej: www.chocholowska.zakopane.pl; tel. (18) 207-05-10 od godziny 8 do 20.00; mail: chocholowska.schronisko@gmail.com; rezerwacje są zachowywane do godziny 17.00.

Przewodniki

„Tatry i Zakopane. Przewodnik kieszonkowy”, Wydawnictwo Pascal (w internecie – 25 zł); Jego zaletą są rozmiary, przy opisie tras znajdziemy podstawowe mapki. „Tatry. Polskie i słowackie”, Wydawnictwo Bezdroża, 29,90 zł.

www.chocholowska.zakopane.pl dobry przewodnik

Świat & Ludzie

Zobacz również

  • Zwane niegdyś Górami Olbrzymimi i krainą ducha gór, Liczyrzepy, Karkonosze to najbardziej zróżnicowany łańcuch górski w Sudetach. Najwyższym szczytem jest Śnieżka z piękną kaplicą św. Wawrzyńca,... więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.